szukaj

Główne obszary działalności

Emperia Holding S.A. to spółka posiadająca udziały w ogólnopolskiej sieci sklepów Stokrotka. Powstała w 1990 roku i od 28 lat aktywnie tworzy historię handlu w Polsce. W skład Grupy Emperia oprócz spółki Stokrotka, wchodzą również dwie spółki zależne skoncentrowane na działalności: IT i nieruchomościach. Grupa Emperia zatrudnia ponad 9,5 tys. pracowników.

 

Spółki wchodzące w skaład Grupy Emperia to:

Stokrotka Sp. z o.o. – spółka prowadząca na terenie Polski sieć sklepów pod nazwą Stokrotka, które sprzedają artykuły FMCG. Jest jedną z największych sieci detalicznych na polskim rynku. Od 2013 roku Stokrotka podwoiła ilość posiadanych placówek detalicznych. W bieżącym roku spółka otworzyła swój 500-setny sklep. Do końca 2018 roku sieć planuje powiększyć się jeszcze o około 60 placówek detalicznych zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Stokrotka prowadzi działalność w 3 formatach sklepów: supermarkety typu proximity (sklepy o powierzchni 400 – 800 mkw zlokalizowane w dużych miastach, w mini-centrach i galeriach handlowych w całym kraju), markety typu proximity (mniejsze sklepy o powierzchni 200 – 400 mkw osiedlowe lub zlokalizowane w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich) oraz sklepy convenience o powierzchni 100 – 200 mkw pod brandem Stokrotka Express. 

Stokrotki oferują swoim klientom od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych, w tym artykuły spożywcze, kosmetyki, chemię i alkohol oraz produkty świeże: pieczywo, wędliny, owoce i warzywa. Dopełnieniem oferty są produkty lokalne, wytwarzane w regionach, w których zlokalizowane są sklepy sieci, a także produkty należące do marki własnej.

Stokrotka w 2013 roku uruchomiła własną sieć logistyczną, która zapewnia klientom sklepów szeroki dostęp do wysokiej jakości świeżych produktów w atrakcyjnych cenach. Sprawny i rozbudowany system logistyczny sieci umożliwia codzienne dostawy z dwóch centrów dystrybucji: głównego  w Teresinie pod Warszawą i otworzonego na początku 2016 roku centrum dystrybucji w Lublinie oraz z 8 magazynów regionalnych.

http://www.stokrotka.pl

 

Elpro Development S.A. – spółka nieruchomościowa realizująca obiekty własne przeznaczone do prowadzenia działalności detalicznej, wynajmowane sieci detalicznej Stokrotka oraz najemcom zewnętrznym. Spółka zarządza nieruchomościami, pozyskuje nowe lokalizacje i prowadzi działalność deweloperską. Elpro Development koncentruje się na obiektach w formie pawilonów handlowych, mini galerii lub parków handlowych. Na koniec 2017 roku spółka posiadała 85 nieruchomości operacyjnych i 6 nieruchomości w budowie.

http://www.elprodevelopment.pl

 

Infinite sp. z o.o. – spółka dostarczająca rozwiązania informatyczne dla klientów biznesowych. Spółka od 16 lat buduje i umacnia swoją pozycję jako dostawca rozwiązań informatycznych dla biznesu w Polsce i za granicą. Wiodący obszar działalności stanowią rozwiązania Infinite Paperless, które pozwalają na skrócenie czasu realizacji wielu procesów biznesowych oraz znaczne obniżenie kosztów działalności. Oprogramowanie jest wykorzystywane przez klientów w 31 krajach świata, szczególne znaczenie dla Infinite ma rynek rumuński, gdzie jesteśmy obecni poprzez spółkę zależną Infinite IT Solutions SRL.

Rozwiązania informatyczne, które są oferowane na rynku zewnętrznym, wspierają również działalność biznesową spółek Grupy w Polsce, stanowiąc o jej przewadze na wymagającym rynku. Oferta Infinite dla spółek Grupy, to nie tylko usługi informatyczne, to również dostarczanie wysokiej jakości sprzętu ICT.

http://www.infinite.pl