szukaj

Główne obszary działalności

Emperia Holding Sp z o.o. to spółka posiadająca udziały w ogólnopolskiej sieci sklepów Stokrotka. Powstała w 1990 roku i od 28 lat aktywnie tworzy historię handlu w Polsce. W skład Grupy Emperia oprócz spółki Stokrotka, wchodzi również spółka zależna skoncentrowana na działalności w obszarze nieruchomościach. Grupa Emperia zatrudnia ponad 9,5 tys. pracowników.

 

Spółki wchodzące w skaład Grupy Emperia to:

Stokrotka Sp. z o.o. – spółka prowadząca na terenie Polski sieć sklepów pod nazwą Stokrotka, które sprzedają artykuły FMCG. Jest jedną z największych sieci detalicznych na polskim rynku. Od 2013 roku Stokrotka podwoiła ilość posiadanych placówek detalicznych. W bieżącym roku spółka otworzyła swój 500-setny sklep. Do końca 2018 roku sieć planuje powiększyć się jeszcze o około 60 placówek detalicznych zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Stokrotka prowadzi działalność w 3 formatach sklepów: supermarkety typu proximity (sklepy o powierzchni 400 – 800 mkw zlokalizowane w dużych miastach, w mini-centrach i galeriach handlowych w całym kraju), markety typu proximity (mniejsze sklepy o powierzchni 200 – 400 mkw osiedlowe lub zlokalizowane w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich) oraz sklepy convenience o powierzchni 100 – 200 mkw pod brandem Stokrotka Express. 

Stokrotki oferują swoim klientom od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych, w tym artykuły spożywcze, kosmetyki, chemię i alkohol oraz produkty świeże: pieczywo, wędliny, owoce i warzywa. Dopełnieniem oferty są produkty lokalne, wytwarzane w regionach, w których zlokalizowane są sklepy sieci, a także produkty należące do marki własnej.

Stokrotka w 2013 roku uruchomiła własną sieć logistyczną, która zapewnia klientom sklepów szeroki dostęp do wysokiej jakości świeżych produktów w atrakcyjnych cenach. Sprawny i rozbudowany system logistyczny sieci umożliwia codzienne dostawy z dwóch centrów dystrybucji: głównego  w Teresinie pod Warszawą i otworzonego na początku 2016 roku centrum dystrybucji w Lublinie oraz z 8 magazynów regionalnych.

http://www.stokrotka.pl

 

Elpro Development S.A. – spółka nieruchomościowa realizująca obiekty własne przeznaczone do prowadzenia działalności detalicznej, wynajmowane sieci detalicznej Stokrotka oraz najemcom zewnętrznym. Spółka zarządza nieruchomościami, pozyskuje nowe lokalizacje i prowadzi działalność deweloperską. Elpro Development koncentruje się na obiektach w formie pawilonów handlowych, mini galerii lub parków handlowych. Na koniec 2017 roku spółka posiadała 85 nieruchomości operacyjnych i 6 nieruchomości w budowie.

http://www.elprodevelopment.pl