szukaj

Emperia wśród liderów polskiej gospodarki

Emperia uplasowała się na 38 miejscu na liście 2000 największych polskich firm. Ranking grupujący przedsiębiorstwa ze wszystkich sektorów polskiej gospodarki przygotowała redakcja Rzeczpospolitej. Wysoką pozycję w zestawieniu zagwarantowały Emperii wyniki za 2010 rok.

Organizatorzy rankingu wskazują, że ze względu na spowolnienie gospodarcze nie był to łatwy rok dla polskich przedsiębiorstw. Jednak Emperia osiągnęła wysokie miejsce na liście 2000 Rzeczpospolitej, co jest efektem skutecznie przeprowadzonej integracji w obszarze dystrybucji, stałego rozwoju, a także nieustannego umacniania współpracy z sieciami detalicznymi zrzeszonymi w Grupie Handlowej Emperia.

- Polskie firmy wykazały się dużą elastycznością, sprawnie dostosowując się do kryzysowych warunków, zachowując zdolność do działania i finansowania swojej działalnościpodsumowuje ranking prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PricewaterhouseCoopers w wypowiedzi dla Rzeczpospolitej.

Przygotowując zestawienie redakcja Rzeczpospolitej brała pod uwagę m.in. przychody ze sprzedaży, dynamikę przychodów, nakłady na inwestycje czy poziom zatrudnienia w polskich spółkach.