Dział Kadr i Płac

Dział Kadr i Płac składa się z dwóch odrębnych, ściśle ze sobą współpracujących komórek, należących do obszaru zajmującego się sprawami pracowniczymi.

Kadry odpowiedzialne są między innymi za: dopełnianie formalności związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, zgłaszanie pracowników do ubezpieczeń społecznych, prowadzenie akt osobowych oraz ewidencję i rozliczanie czasu pracy. Płace natomiast w głównej mierze koncentrują się na naliczaniu i wypłacaniu wynagrodzeń, co związane jest bezpośrednio ze sporządzaniem deklaracji ZUS, tworzeniem list płac, odprowadzaniem zaliczek na podatek dochodowy, księgowaniem wynagrodzeń, rozliczaniem absencji chorobowych itp.

 

Agnieszka z Działu Kadr i Kamila z Działu Płac

Bazowanie na dokumentacji i cyfrach to nie jedyny aspekt działania w obszarze kadrowo-płacowym. W praktyce praca w Dziale Kadr i Płac wymaga nie tylko posiadania szerokiej wiedzy z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i przepisów podatkowych, ale także wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. Na co dzień, poza współpracą z instytucjami zewnętrznymi takimi jak Zakłady Ubezpieczeń Społecznych, Urzędy Skarbowe czy Urzędy Pracy Działu Kadr i Płac kontaktuje się z pracownikami firmy w celu pomocy w rozwiązywaniu doraźnych problemów z zakresu obsługi kadrowo-płacowej. Ze względu na wielkość organizacji, jaką jest Grupa Handlowa Emperia, ciągły kontakt z ludźmi jest niezbędny do prawidłowego i sprawnego wykonywania obowiązków.

 

Informacje dla studentów

Zobacz, co możemy Ci zaoferować:

Praktyki studenckie

Możliwość odbycia praktyk w ciągu całego roku - miesięczne praktyki, które umożliwią Ci zdobycie cennego doświadczenia oraz nawiązanie ciekawych znajomości

 

Letnia Szkoła Menadżera - Płatne Praktyki Wakacyjne.

W 2011 roku Letnia Szkoła Menadżera odbywała się w Działach Zakupu, Operacyjnym, Marki Własnej i Marketingu.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z Aktualnymi ofertami pracy. A w zakładce Strefa Studenta znajdziesz podpowiedź, jak przygotować się do Rozmowy Kwalifikacyjnej.

Po szczegóły zapraszamy Cię do zakładki Akutalności - tam na bieżąco znajdziesz informacje o terminach aplikacji.